Yaşadığımız uzay çağında Ultrasonik ses dalgaları özellikle sıvı gıda üretiminde kullanılmak zorundadır. Ultrasonik gıda işleme proseslerinde ürünlerin daha homojen özütlenmesi, pastörize ve sterilize edilmesi için kullanılır. Garanti Ultrasonik, güçlü ultrasonik işlemcileri gıda sanayinde pastörize ve sterilize ve emülsiyon işlemleri için gereken hızlı ve güçlü enerjiyi ses dalgalarıyla oluşturur. Garanti Ultrasonik homojenizatörleri 365 gün durmadan çalışabilmektedir. 3 yıl garantilidir. Kullanım alanlarından bazıları; Gıda, ilaç sanayi, kozmetik, metal cevheri zenginleştirme, petrol işleme, atık yağlardan biodizel ve gliserin üretimi, atık pis suların temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi.

Homojenizasyon işlemi, ürün özelliklerini geliştirmek, değer katmak ve / veya maliyetleri düşürmek için kullanılır. Karışmayan sıvıları emülsiyona karıştıran fiziksel bir işlemdir. Homojenleştirici temel olarak bir homojenleştirici valfin bağlandığı pozitif bir deplasman pompasıdır. Homojenizatöre giren sıvılar, yüksek basınçta küçük bir boşluktan zorlanır. Bu, hızda hızlı bir artışa ve parçacıkların bozulmasına ve dağılmasına neden olan türbülans ve basınç farkları yaratan basınçta azalmaya neden olur.

Neden homojenleştirici kullanılır? Homojenizatörler; süt, yiyecek ve içecek, sağlık ve kozmetik, kimya, biyoteknoloji ve ilaç endüstrilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Önemli katma değerli ürün değeri, gelişmiş ürün kalitesi ve rekabet üstünlüğü sağlayabilirler. Aşağıdakiler dahil olmak üzere belirli ürün özelliklerini sunmak için sistemler tasarlanabilir ve ayarlanabilir:

  • Pürüzsüz ağız hissi
  • Parlak yüzeyler
  • Daha yumuşak, daha ince emülsiyonlar için partikül büyüklüğü kontrolü
  • Katkı maddesi gereksinimlerini azaltmak için geliştirilmiş stabilite
  • Geliştirilmiş su bağlama
  • Geliştirilmiş renk özellikleri
  • Tek tip emülsiyonlar
  • Uygulaması daha kolay olan kremler ve losyonlar

Doğru tasarlanan homojenleştirme sistemleri, ürünleri geliştirebilir ve maliyetleri düşürebilir. Garanti Ultrasonik, özel tasarımlı, önde gelen APV Rannie ve Gaulin homojenizatörlerinin gelişmiş nihai ürün kalitesi, son derece stabil ürünler ve düşük katkı maddeleriyle reçeteli maliyetler gibi faydalar sunmasını sağlayarak homojenizasyon sürecinin derinlemesine anlaşılmasını sağlar.