Ultrasonik elek çalışma prensibi

Eleme işlemi esnasında partiküller paslanmaz çelik elek telleri arasına birikerek gözenekleri kapatır. Ultrasonik elek sisteminde temizleme problemi ortadan kaldırılmıştır. Bir çok firma elekleri manuel olarak temizlemeye çalışır. Ama bu hatalı işlem elek tellerinin hasar görmesine yol açar. Firma çalışanları Ultrasonik elek olmayan sistemlerde yukarı ve aşağı zıplayan sert topları eleğin içine ilave ederek kaba mekanik çözümler üreterek sorunu çözmeye çalışmaktadırlar. Maalesef bu zekice çözüm elek tellerine zarar vererek parçalanmasına sebep olur. Eleğin değişimi de çok zahmetlidir. Bu yüzden Ultrasonik Elek en ideal çözümdür.Çünkü 1 saniyede 20.000, 30.000, 40.000 ile 100.000 titreşim mikrometre bazında ses dalgalarıyla eleği titreştirir fakat eleğin sert darbeler alarak yırtılmasına sebep olmaz. Bir artısı da eleğin gözeneklerine sıkışıp kalan taneleri kırmasına, kıramazsa da yanlardan hazneye düşmesini sağlar. Ultrasonik Elekler firmamız tarafından 10 kata kadar üretebiliyoruz. Dünyada 10 kata kadar üretim yapabilen tek firmayız. Bunun avantajı 10 farklı boyutta ürün elde etmektir. Zamandan büyük tasarruf etmenizi sağlar.

20 ile 100 mikronun arasındaki tozları elemek istediğinizde, elekteki tıkanan gözenekleri açmak için eleğin üzerine ultrasonik ses dalgaları vermek gerekiyor. Bu ses frekansı 20 kHz ile 100 kHz arasında değişmektedir. Ultrasonik elemede dairesel mikronize elekler için Türkiye'de kendi teknolojisi ile Ultrasonik Generator ve Convertor üreten tek firmayız. Yurtdışı firmalarına da ihraç ediyoruz. İsteriz ki Türkiye'de Ultrasonik Elek yapan firmalar, uygun fiyatlara Ultrasonik Generator ve Convertor'leri bizden temin edebilirler. Üretmiş olduğumuz Ultrasonik Generator ve Titanyum Convertor'lerin sinyal parametrelerini ön panelden güç ve frekans ayarı yapılabilmektedir. Bu ayarların yapılabilmesi çok kolaydır. Kullanıcı hiç zorlanmadan ihtiyacı olan gücü ve frekansı kendisi üretim esnasında ayarlayabilir. Ultrasonik Generator ünitelerini tek kutuda 1 ile 10 adet olarak üretebilme imkanımız mevcuttur. İstenilen güçte ve frekansta özel olarak üretebilmekteyiz. Dünyada var olan emsallerinden çok daha üstün özellikleri olduğunu iddia ediyoruz. 7x24 365 gün çalışabilmektedir. Dünyadaki Ultrasonik Elek için Ultrasonik Generator ve Convertor üreten firmalarda bulamayacağınız güç ve frekansta sizin için çok hızlı özel üretim yapabilecek bilgi ve donanıma sahibiz. üre tek firmayız. Bu konuda iddialıyız. Çok yüksek tonajlarda çok hızlı üretim yapmak istiyorsanız, dünyada çalışabileceğiniz başka bir firma yoktur.

Geleneksel Eleklerde Elerken Karşılaşılan Problemler:

Statik toz boya üretim esnasında statik yük tutmak üzere tasarlandığı için tozlar elekten geçerken gözenekleri tıkar ve ürün kalitesini, eleme kapasitesini riske atar. Bukproblemi önlemek için eleğin üzerine Ultrasonik ses dalgası yayan Convertor dediğimiz bir ürün monte edilir. Bu mükemmel çözüm ve kompakt tasarım ve kolay temizlenen elekler sayesinde çok kolay üretim yapabilmektedir.
Garanti Ultrasonik Generator ve Titanyum Convertor'ler diğer vibrasyonlu eleklere göre kapasitesinin çok daha yüksek olmasını sağlayan kısa yapısı, dikine ürün giriş ve çıkış tasarımına sahiptir. Bu küçük boyutlardaki elekler artık birçok sektörde kullanılan en yaygın eleme çözümleri haline gelmiştir. Üretimde boş alanların genelde sınırlı olmasından dolayı, şirketler bu süreçte az yer kaplayan ünitelerin olmasını tercih ediyorlar ama karlılığı düşürebilecek dar boğazların da olmaması için kapasite seviyesinin yüksek kalmasını garantilemek istiyorlar. Motorun yana monte edilebilmesi bu ünitelerin ara platforma veya mobil şaseye monte edilerek dolum hattının elek altının hemen altında olmasına imkan vermektedir ve yer kazancı sağlamaktadır.

Ultrasonik Elek Kullanım Alanları:

  • Gıda Sanayi (Un, Nişasta, Süt tozu, Toz boya vb.)
  • Statik Toz Boya Sanayi
  • Polyester İplik Sanayi
  • Tıp ve İlaç Sektörü
  • Elyaf Sanayi
  • Plastik Ambalaj Sanayi
  • Petrol ve Kimya Sanayi
  • Plastik Geri Dönüşüm Sektörü