Garanti Ultrasonik Ar-Ge yaparak, 2004 yılından bu yana Ultrasonik Yıkama, Ultrasonik Kaynak, Sonomekanik ve Sonokimya üzerine kendini geliştirerek bir çok sektörün ihtiyacını karşılayarak imalat yapmaktadır. Firmamız Türkiye’nin dışa bağımlı olmadan, Ultrasonik ile sıvı işleme teknolojisinde ihtiyaçları karşılaması için tüm enerjisini bu sektöre adamıştır.

Sıvı işleme teknolojisinde Türkiye’de lider pozisyonundayız (Sonomekanik ve Sonokimya). Yaptığımız Ar-Ge çalışmaları ile sektöre liderlik edip, Türkiye’nin dünyadaki önemini arttırmaktayız. Sıvıları işleme teknolojisinde geniş bir Know-how’a sahibiz.

Sonomekanik ve Sonokimya birçok alanda kullanılmaktadır. Bu alanlarda üretim yapan ve ürün ortaya koyan başka bir Türk firması yoktur (Şubat 2018). Biz bu alandaki açığı kapatmak üzere yola çıktık.

Kozmetikten biyokimyaya, gıdadan pis su arıtmaya kadar Nano teknolojik ürün geliştirmek isteyen tüm firmalar dâhil, bu alanlarda Ultrasonik Cihazlar kullanılmaktadır. Garanti Ultrasonik bu cihazların üretimini ve servis desteğini vermektedir. Amacımız kimya ve biyokimya ile uğraşan, yeni teknolojiler (Nano teknoloji) üretmeye çalışan firmaların, laboratuvar ortamlarındaki deneylerine ve yüksek miktarlardaki ürün üretimlerine destek olmaktır. Katalizatör kullanarak yeni ürünler elde etmek isteyen firmaların destekleyicisiyiz.

Doğayı ve insan bedenini kimyasallarla kirletmeden, biyolojik besinler üretmek isteyen firmalar için Ar-Ge çalışmalarımız ile yeni yöntemler bulmakta ve paylaşmaktayız. Atık yağlardan biyodizel ve gliserin üretmek gibi… Biyolojik arıtma, biyolojik gıda ilaçları, farklı ürünleri kimyasal kullanmadan biyolojik ürün yapmak gibi…

Garanti Ultrasonik’in üretmiş olduğu Ultrasonik teknoloji ile atık suları kimyasal kullanmadan temizleyerek, şehir şebekesine aktarma imkânı.

Siyanür kullanmadan metal madeni cevheri zenginleştirme imkânı.

Ve bunun gibi birçok alanlarda üretim yapmak isteyen ve yapan firmalar için varız.